BON APETITO GALERIA JURAJSKA

CZĘSTOCHOWA

Sieć restauracji oferujących kuchnie polską, włoską oraz rożne smaki świata. Ograniczona kolorystyka, dominująca czerń, biel oraz szarość, przełamane zostały naturalnym dębem. Chcieliśmy poprzez projekt wnętrza pokazać troskę o jedzenie, nawiązać do tradycyjnych metod przygotowywania posiłków. W kuchni polskiej do przygotowania wielu potraw stosuje się mąkę, dlatego we wnętrzu pojawił się motyw walka, który przedstawiony jest tutaj w nowej zaskakującej formie. Już z daleka dostrzegając elewację wiemy , ze mamy do czynienia z restauracją. Uwagę przyciągają czarno-białe markizy z motywem pepitki. Wałek poprzez multiplikacje tworzy geometryczny wzór na ścianach, przepierzeniach oraz lampach. Motyw walca pojawia sie takze w zabudowie loży oraz lady na której znajduje się ciąg z jedzeniem. Prawie wszystkie zastosowane ksztalty maja zaokraglone narożniki, co nie często pojawia się we współczesnych wnętrzach. Obłe kształty bardzo dobrze komponują się ze wzorem czarno-białej pepitki. W restauracji znajdują się różnej wysokości loże, tutaj każdy znajdzie miejsce dla siebie. Jeśli mamy ochotę schować się, to możemy usiąść w loży , która ma aż 180 cm wysokości. Jeśli pora obiadowa jest dla nas chwilą obserwacji otoczenia możemy wybrać wolnistojace stoliki, lub niskie loże.
Na podłodze zastosowane zostały szare, duże płytki, skontrastowane z czarno-białymi mozaikami. Nad ladą także znajdują się markizy. Nasuwają one na myśl klimat małych bistro , jakie często możemy zobaczyć na wąskich włoskich uliczkach. Restauracja ma prezentować nowy wymiar projektowania dla miejsc oferujących jedzenie na wagę. Niewiele czasu na obiad nie musi oznaczać niezbyt dobry posiłek zjedzony w otoczeniu, które nie warte jest naszej uwagi. Siec Bon Apetito oferuje nam pyszne jedzenie w przyjemnym otoczeniu, designie, który potraktowany jest z lekkim przymróżeniem oka.
Wszystkie elementy wyposażenia zaprojektowane są przez designerów Brand’ys Design. Produkcją krzeseł zajęła się firma Paged Meble. Identyfikację wizualną i wszystkie grafiki zaprojektowała  Zuza Sadlik.
  • zespół: Joanna Brandys, Ewelina Wróbel, Estera Procner, Łukasz Brandys
  • klient: AMB Gastro