FOOD AND BALL BY ARKADIUSZ MILIK

KATOWICE

W listopadzie 2018 w katowickiej Galerii Libero swoją działalność rozpoczęła restauracja Food and Ball by Arkadiusz Milik. Miejsce wyjątkowe na architektonicznej i kulinarnej mapie Śląska. Zespół architektów i designerów z pracowni BRAND’YS Design oraz najwyżej kwalifikowani podwykonawcy zagrali do jednej bramki, aby uzyskać niepowtarzalny efekt miejsca promującego się hasłem: smak wspólnych emocji.

Przestrzeń została podzielona na dwie części: dwupoziomową pubową oraz restauracyjną. Zaprojektowana po okręgu część pubowa daje możliwość wspólnego kibicowania i przeżywania sportowych emocji. Telewizory, na których puszczane są najciekawsze mecze piłkarskie i inne sportowe rozgrywki umieszczone są w centralnej części, aby skupić uwagę kibiców i jak najwyraźniej oddać stadionowe wrażenia. W tej części do dyspozycji gości oddana została także sala VIP, do wynajęcia na prywatne spotkania.

Strefa restauracji została zaprojektowana w bardziej intymnym klimacie. Posiada duże przeszklenia, wpuszczając do wnętrza mnóstwo dziennego światła. Dla komfortu gości zostały zaprojektowane welurowe loże, wygodne, w zielonym kolorze, sprawiające wrażenie złożonych z kilku poduszek. Stoliki o różnej wielkości posiadają miłe w dotyku czarne blaty, skomponowane z metalowymi nogami. W tej strefie znajdziemy również biżuteryjne lampy, których efekt potęgują złote lustra. Restauracja posiada okno na kuchnię przez które możemy przyglądać się pracy zespołu kucharzy pod przewodnictwem Szefa Kuchni Damiana Muchy.

Sercem Food and Ball stał się owalny bufet, który otwiera się na obie części. Wykonany z betonu polerowanego swoim kształtem przypomina stadion piłkarski. Centralna część baru to ekspozycja alkoholi, podświetlona w równie sprecyzowany sposób jak ściana ekspozycyjna. W tym miejscu swoje dzieła tworzy Szef Baru i manager Krzysztof Ciemiera, utytułowany mistrz barmaństwa.

Projekt przygotowany dla restauracji Arkadiusza Milika to kompozycja dedykowanych rozwiązań architektonicznych i designerskich. Większość z wykorzystanych w przestrzeni propozycji zostało wykonanych na zamówienie na podstawie autorskich koncepcji. Niebazowanie na gotowych i ogólnodostępnych produktach to główny nurt w filozofii pracowni BRAND’YS Design. Przy tym miejscu projektanci nie poszli na kompromisy i postawili wysoko poprzeczkę sobie i podwykonawcom. Efektem jest unikatowa przestrzeń, która przypadła do gustu nie tylko kibicom, ale również tym osobom, które cenią sobie dopracowane na każdym kroku wnętrza.

  • zespół: Joanna Brandys , Ewelina Wróbel, Estera Procner, Łukasz Brandys Mateusz Główka
  • klient: Inkunzi Sp. z o.o.